Okan Buruk’tan Tete için forma açıklaması

Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi play-off turunda oynanacak Molde maçı öncesinde; “Tete’yle ilgili süreç devam ediyor. Buraya getirdik, yarın akşama kadar oynama izninin çıkma şansı var.” dedi.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi play-off turu ilk maçında Molde’ye konuk olacak. Mücadele öncesinde Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk ve oyuncu Victor Nelsson basın toplantısı düzenledi.

Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü forma giyip giymeyeceği merak edilen Tete için ve mücadele için açıklamalarda bulundu.

OKAN BURUK’TAN TETE SÖZLERİ

Okan Buruk, Tete için açıklamasında; “Tete ile ilgili süreç devam ediyor. Yarın akşama kadar oynama izninin çıkma şansı olduğu için buraya getirdik. Yarın akşam maç saatine kadar sonuç alabilirsek, alacağız. Alamazsak da bir sonraki maç için onun şansının devam ettiğini, bir sonraki maça yetişeceğini düşünüyoruz. Hem takımla bir arada olsun, hem bu atmosferi yaşasın. Hem takımla bir arada olsun, tem bu atmosferi yaşasın hem de ne oynadığımızı net bir şekilde görür. Ama en kısa zaman gelecek cevabı bekliyoruz.” sözlerini sarfetti.

BURUK SENTETİK ZEMİN İÇİN KONUŞTU

Deneyimli teknik direktör sözlerinin devamında; “Hem kendimiz için, hem de Türk futbolu için Şampiyonlar Ligi’ne katılmak istiyoruz. Birincisi burada Zalgiris’ten farklı olarak çok güzel bir atmosfer var. Daha farklı bir sentetik saha. Buradaki maçlarda topun güzel bir şekilde aktığını gördük. Antrenman yapacağız, sahayı tanıyacağız. En iyisini yapmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Buruk; “2 tur geçtik, bu turu da geçip kendimizi Şampiyonlar Ligi’nde bulmak istiyoruz. Bu Türk futbolu için de çok önemli, değerli. Bu 2 turu geçen Galatasaray’ın hedefi Şampiyonlar Ligi’ne girmek. Zor bir takım karşı oynayacağız ama tek hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ne girmek. Finansal olarak ve oyuncuların, bizlerin bu heyecanı yaşaması önemli. Bu hiçbir parayla tarif edilemez. O yüzden isteğimiz, arzumuz bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapmak.” sözlerini sarfetti.

TFF’NİN ERTELEME KARARI HAKKINDA YORUM

Okan Buruk, Avrupa maçlarının arasındaki lig maçlarının ertelenmesi hakkında; “Bizim açımızdan sevindirici oldu. 6 gün içinde 3 maç oynayacaktık. Play-off kapısındaki 4 Türk takımı için bu düşünce bence çok önemli, değerli. Bu anlamda TFF’ye çok teşekkür etmek istiyorum. Birçok ülke bunu yapıyor. Bizim ülkemizde de bunu yaptılar. Bu sıkışıklığımızı da atlattık. En azından buradan dönüşte hem tekrar dinlenme ve hazırlanma şansımız olacak. Öbür türlü çok fazla şansımız olmayacaktı. Şampiyonlar Ligi’ne girmek çok önemli. Konferans Ligi’ndeki takımlarımızın girmesi çok önemli. Bence doğru bir adım oldu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir