Keçiören’de bir okula daha Laboratuvar Sınıfı ve Kütüphane kazandırıldı

Keçiören Belediyesi tarafından “Eğitime Bir Tuğla da Bizden” projesi kapsamında ilçedeki Şehit Sinan Özkan Ortaokuluna kitap ve laboratuvar ekipmanı teslim edilerek sınıfların açılışı yapıldı.

Törene Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ABB Meclis Başkanvekili Fatih Ünal, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, BBP Keçiören İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Atabey, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Altınok katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, “Laboratuvar ve kütüphaneler çok önemli. Eğitim bir milleti yüceltir veya eğitimsizlik bir milleti yokluk ve cehalete gark eder. Dünya değişiyor ve gelişiyor. Bilim ve teknolojide yerini almayan devletler diğer ülkelerin pazarı olur veya sömürülürler. İbn-i Sina, Farabi, Buruni, Farezmi bunlar bilimin temelini atmıştır. Ecdadımızın birikimlerinin üzerine neler koyacağımız çok önemli. Yeni Aziz Sancarlar sizlerin arasından çıkacak. Bizler dünyaya medeniyeti getirmiş milletin evlatlarıyız. Cumhurbaşkanımız ‘21. yüzyılı Türklerin asrı yapacağız’ diyor. Bunu bilimle, teknolojiyle ve daha çok okuyarak yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Altınok, katılımcılarla ve öğrencilerle birlikte kütüphane ve laboratuvar sınıfının açılışını yaparak incelemelerde bulundu.​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir